W jaki sposób wybrać perfekcyjny box (kufer ) samochodowy
Choć sezon urlopowy już dawno przeminął to tak w gruncie rzeczy każda pora jest dobra na to ażeby zażyć trochę wypoczynku i zrobić sobie kilka dni wolnego. Kiedy wyruszamy na wyprawę z rodziną czasem zdarza się, że ciężko jest ulokować wszelkie rzeczy w bagażniku. W takim wypadku warto jest zainwestować w box samochodowy, inaczej doczepiany na dachu samochodu dodatkowy bagażnik. Jednakże nasuwa się pytanie, czym wypada się kierować przy tego typu zakupie? Jaki kufer samochodowy wybrać, by upajać się spokojną i komfortową jazdą i być przekonanym o bezpieczeństwie własnego bagażu? O tym poniżej.

boksy dachowe Northline

Właściwy dobór samochodowego kufra

By box samochodowy był udanym zakupem, którego nie będziemy żałować należy wziąć pod szczególną uwagę parę ważnych aspektów z nim związanych.

•    Dopasowanie do samochodu
•    Bezpieczeństwo
•    Waga
•    Dogodna cena

Koncentrując się na pierwszym punkcie wypada zakomunikować, że nie każdy bagażnik można zintegrować z każdym typem samochodu w następstwie tego w pierwszej kolejności należy się dowiedzieć czy te detale będą ze sobą współbrzmieć. Odpowiednim rozwiązaniem jest bagażnik uniwersalny. Bezpieczeństwo jest drugim oraz chyba najistotniejszym punktem- box powinien posiadać blokadę przed włamaniem, a prócz tego należałoby jest wiedzieć, co się z nim dzieje w chwili ewentualnej kolizji.

Jeżeli chodzi o wagę kufra, przed kupnem należałoby dowiedzieć się jaki jest optymalny udźwig samochodu. Kolejny aspekt to cena- boxy mają swoje udogodnienia za jakie wypada dopłacać. Jeżeli nie zależy nam na tego rodzaju akcesoriach to kupmy taniej, ale postawmy na solidną firmę.